Rafał Nowosielski
Fotograf Polski Północno-Wschodniej

Kiedyś było tutaj mocno i obiektywnie „O Mojej Pasji” jednak zdecydowałem, że warto też wspomnieć w kilku słowach ‘o Was – o moich klientach. Jako, że fotografią Ślubną zajmuję się już kilka solidnych lat i odkryłem, że każdy z moich klientów podnosi wciąż moją poprzeczkę to nie bez kozery mogę stwierdzić, że moi klienci są wyjątkowi i unikalni!!!

Z reguły, a  nawet nie skłamałbym zupełnie gdybym stwierdził, że w 100% trafiają Mi się osoby o solidnie ugruntowanej wrażliwości estetycznej. Cenią sobie naturalną kolorystykę, wyczucie chwili, moc emocji i powtarzalność z jaką pracuję w chwytaniu niepowtarzalnego światła. Mało tego – wyłuskują walory, jakie chcieliby, aby były ujęte w ich najważniejszych kadrach. Z drugiej strony –  nawet, jeśli część z moich klientów nieświadomie ocenia to, co widzi to jednak ‘czują’ oni moc solidnie wykonanej, rzetelnej fotografii. Wielokrotnie też obdarzali Mnie absolutnym zaufaniem odnośnie mojej oceny sytuacji. Taki stan rzeczy podnosi jeszcze bardziej mój poziom zaangażowania w chwytaniu najważniejszych momentów i emocji. Sam zastanawiam się jak to działa, ale działa. Gdy jak to mawiają ludkowie anglojęzyczni  „jest flow” to rzeczywiście fotografia układa się najlepiej.
Co ciekawe – gdy wielokrotnie pytam :
– Dlaczego wybraliście Mnie jako Waszego fotografa? – to najczęściej w odpowiedzi słyszę:
–  Twoje fotografie są inne niż wszystko w całej okolicy. Inaczej pracujesz na świetle, inaczej tworzysz niż większość fotografów z regionu.
Wow! To komplement z rodzaju tych które ładują pozytywną energią. To nie żart. Tak się rzeczywiście dzieje. To prawda, której nauczyli Mnie moi klienci bardziej niż niejeden kumpel z branży. Jestem im za to niezmiernie wdzięczny.
Okazuje się zatem, że współczesna fotografia oceniana jest przez większość niezwiązanych z branżą ludzi jako ‘oklepana’. Być może brakuje jej świeżości, innowacji, nowego spojrzenia. Warto to wiedzieć i próbować zmienić. Być może uda Mi się w ciągu kolejnych lat jeszcze bardziej kroczyć ścieżką, którą wskazuje mi serce, oko i opinie moich klientów.
Dziękuję Wam, że jesteście ze Mną!

Pozdrawiam Was serdecznie
Rafał

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.