Rafał Nowosielski
Fotograf Polski Północno-Wschodniej

 

Wychowałem się w zupełnej nieświadomości odnośnie swoich korzeni fotograficznych, które sięgają minimum dwóch pokoleń wstecz, a może i więcej.
Odnajdując się w zakresie fotografii krajobrazowej kontynuuję dzieło niezłego zapaleńca – mojego taty.
Co ciekawe –  tata taty był fotografem zgoła odmiennym. Okazało się, że był kapitalnym fotografem ludzi – rodzinnym. Dziś nazwalibyśmy go fotografem portretowym, gdyż to w tej dziedzinie szlifował warsztat i w pełni rozkwitł zapełniając domowe archiwa ociekającymi klimatem dawnych lat obrazami ludzkich twarzy i postaci.
Dlaczego moja kontynuacja rodzinnej „zajawki” była totalnie nieświadoma? Ano dlatego, że o wszystkim dowiadywałem się już w trakcie moich fotograficznych poszukiwań. O ile zdjęcia mojego staruszka miałem okazję podziwiać niemalże od samego początku moich zmagań, o tyle fotografie dziadka spoczywały gdzieś głęboko ukryte, w kufrach i pudełkach wśród strychowych pajęczyn i pogwizdywań wiatru.
Być może podświadomie, być może mamy we krwi coś z Naszych przodków, ale ciągnęło Mnie ku fotografii ludzi, oraz miejsc i jakoś tak sobie spontanicznie po drodze wykoncypowałem że dobrnąłem do połączenia obu dziedzin, tak pięknie przecież do siebie pasujących.:)
Przypadek, czy obecny dzisiaj trend fotografowania ludzi w plenerze – tego nie wiem, ale za każdym razem, gdy mogę fotografować Was na łonie Matki Natury czuję się spełniony i wiem, że przygoda wciąż trwa, a te fotografie, jak napisała mi jedna z moich Par Młodych – „mają duszę”. 😀

Świadomie fotografią zajmuję się od 2005 roku
Nie wiem ile wytrzymam.  Na razie ciągnę 😉
Targam te aparaty , lampy, statywy i obiektywy z pasją i uwielbieniem, ale niby taka miniaturyzacja w świecie a one wciąż jakieś takie wielgachne! 😀

Pozdrawiam serdecznie
Rafał

.